STS czy Fortuna?

Zarówno wielu doświadczonych graczy, jak i tych początkujących zastanawia się, którego z najbardziej medialnych bukmacherów wybrać, niebieskiego STS czy Fortunę w kolorze żółtym? Otóż wszystko zależy na co zwracamy uwagę. Każdemu zależy na czymś innym.

Jedna osoba zwraca uwagę na wygląd aplikacji, inna na rodzaj oferty. Ktoś inny może analizować to pod względem wysokości kursów, bądź rodzajem zakładów na dane zdarzenie. Każdy klient ma swoje wymagania, a ten tekst ma mu pomóc odpowiedzieć sobie na pytanie, która firma bukmacherska bardziej mu odpowiada i spełnia jego oczekiwania.

Wybór bukmachera – polski czy czeski?

Po pierwsze jeśli chodzi o czysty patriotyzm ekonomiczny to oczywistym wyborem jest STSponieważ jest w 100% polską firmą z siedzibą w Katowicach. Natomiast Fortuna jest własnością spółki zarejestrowanej w Holandii. Jak jednak się domyślam, to kryterium nie jest decydujące w wyborze bukmachera u którego chcemy założyć konto, bo bardziej interesuje nas, gdzie szybciej i więcej zarobimy.

REJESTRACJA W FORTUNIE + KOD
2230 zł w bonusach dla każdego

 

Jeśli chodzi o bonusy dla nowego gracza to jeśli pójdziemy po najwyższej linii oporu, to o 125 zł wygrywa STS, ponieważ oferuje nam maksymalnie 1245 zł bonusu od wpłaty na start, a Fortuna „jedynie” 1120 zł. Należy jednak pamiętać, że są to bonusy obwarowane konkretnymi zasadami, z których trzeba się należycie wywiązać, aby bonus był możliwy do wypłaty.

Przede wszystkim trzeba wcześniej wpłacić sumę pieniędzy od której chcemy dostać wcześniej wspomniany bonus. Po jego przyznaniu należy obrócić nim kilka razy(ilość zależna od firmy) po konkretnym kursie zdarzenia i kuponu. Oczywiście są też tzw. freebet’y, jednak te nie są już za tak korzystne finansowo jak bonusy na start.

Aplikacja bukmacherska STS czy Fortuna?

Po drugie przejrzystość i łatwość w obsłudze mobilnej aplikacji. Tutaj moim zdaniem zdecydowanie wygrywa Fortuna nad STS-em. Nie jest to związanie tylko z kolorami dominującymi w obu aplikacjach( Fortuna żółty z czarnym, STS niebieski z pomarańczowym), choć na pewno jest to jakaś korzyść, jednak najbardziej chodzi o aspekt czytelności. Już na pierwszy rzut oka widać, że Fortuna w kolorach żółto-czarnych jest zdecydowanie bardziej czytelna i łatwiej znaleźć na niej interesujące nas zdarzenia.

Wchodząc w zdarzenie mamy pełny pogląd możliwych opcji do obstawienia, z podziałem na poszczególne kategorie np. mając mecz piłki nożnej mamy kategorię tj. : główne, 1 połowa, handicup, bramki, rzuty rożne, kartki i jeszcze kilka innych, w zależności od rangi wydarzenia.

Natomiast STS w kolorach niebiesko-pomarańczowych ma inaczej podzielone zdarzenia. Nie ma tam podziału na kategorie. Wchodząc w interesujące nas wydarzenie, rozwija się liczba możliwych rzeczy do obstawienia, bez podziału na kategorię jak na poprzednim przykładzie. Jeśli, ktoś zwraca uwagę na takie rzeczy, myślę, że do gustu przypadnie mu to pierwsza wersja.

Bonusy Fortuny czy STS?

Po trzecie dużym plusem po stronie Fortuny są bonusy, które możemy dodać do swoich kuponów. Mianowicie chodzi o to, że sporządzając kupon mamy możliwość wyboru w zakładce Bonusy AKO dodatkowego zdarzenia, które z automatu podnosi nam prognozowaną wygraną.

Mając na swoim kuponie 7 zdarzeń możemy podnieść swoją wygraną o 15%, dodając zdarzenie o kursie 1.15, które z automatu po zagraniu takiego kuponu zapala nam się na zielono i już cieszy oko. Minimum zdarzeń, aby dodać bonus AKO na swój kupon to 5, wtedy zwiększamy możliwość swojej wygranej o 7%, maksymalnie to 24 zdarzenia i więcej, wtedy możemy zwiększyć swoją wygraną aż o 100%, czyli wygrać dwa razy tyle!

Kupony z bonusami nie podlegają wcześniejszym wypłatom early cash-out, ale czy dla takiego zysku nie warto zaryzykować? Jest to szczególnie lubiana opcja przez graczy, którzy sporządzają tzw. taśmy z wieloma zdarzeniami, licząc na duży zysk przy minimalnej inwestycji.

Sprawdź aktualne promocje
ostatnia aktualizacja: 2 dni temu


Najlepszy CASHBACK - Superbetnawet do 500 zł
Najlepszy darmowy zakład - Fortunaza 210 zł
Najlepszy bonus bez depozytu - STSdo 29 zł za rejestrację

Porównaj promocje

 

Dodając bonus do takiego kuponu nasza ewentualna wygrana od razu zwiększa się o pokaźny procent. Zamiast dodawać kolejne mecze i ryzykować, że dodając coś na siłę dla zwiększenia swojej wygranej się pomylimy, lepiej dodać bonus, który zaraz po zagraniu kuponu zmienia swój kolor na zielony, który cieszy wszystkich graczy. Niestety STS na ten moment nie posiada takich bonusów, które można dodać do swoich kuponów.

Dodatkowym pozytywnym smaczkiem, który posiada u siebie Fortuna, a niestety w ofercie STS-a nie ma czegoś podobnego, jest kupon Ekspert.

Jest to cykliczna oferta(raz w tygodniu), w której mamy do wyboru 10 konkretnych zdarzeń, których rozstrzygnięcie musimy wytypować bezbłędnie za minimalną stawkę 5 zł. Są to konkretne mecze wybrane przez bukmachera, które jego zdaniem spełniają dane kryteria, aby osoby, które je trafią mogły nazywać się ekspertami. Oczywiście nie to jest główną nagrodą za bezbłędne wytypowanie wszystkich zdarzeń. Ta jest bardziej okazała.

Do podziału na wszystkie kupony wygrane kupony jest 20000 złotych. Z racji tego bonusu i podwyższonych kursów wybranych wydarzeń ewentualna wygrana w tej kategorii łączy się z zyskiem, liczonej w kwocie z pięcioma cyframi, nawet jeśli razem z nami, jednocześnie, powiodłoby się też kilkunastu osobom. Jak widać, gra jest warta świeczki, przy minimalnym nakładzie finansowym, ponieważ minimum 5 zł, które wymagane jest jako wkład za kupon, nie jest dużą kwotą pieniędzy, a może pomóc spełnić nam kilka mniejszych, jak i większych marzeń.

Którego bukmachera wybrać STS czy Fortuna?

Jak widać obie firmy bukmacherskie, ciągle starają się przyciągnąć do siebie coraz większe grono klientów. Zarówno Fortuna, jak również STS mają im do zaoferowania bonusy powitalne, w których ilością wygrywa STS, jednak jeśli chodzi o stałych klientów, to Fortuna wydaje się mieć dla nich lepszą ofertę( Bonusy AKO, Ekspert).

Bukmacher nr 1 Wybór naszych użytkowników
FORTUNA LV BET BETFAN STS
210zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
20zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
100zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
29zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
  Aplikacja
Aplikacja 9/10 7/10 8/10 8/10
  Gra bez podatku
Gra bez podatku Happy Hours czasowe NON STOP -
  Bonus za wpłatę
Bonus za wpłatę do 2000 zł do 1500 zł do 3000 zł do 1200 zł